Vdih. Izdih. In si doma.
Pri nas najdete kakovostne, strokovne, urbane holistične prakse.
Agniyoga studio je odprl svoja vrata leta 2009.
Izbrali smo si ime, ki v sanskrtu pomeni ogenj, moč sonca. To vitalno energijo transformacije, želimo ustvarjati z vami; vsak obiskovalec lahko v našem centru najde sebi primerno vadbo. Agni predstavlja kozmični Logos, ogenj vesoljne kreativne želje. V ajurvedi predstavlja moč ohranjanja življenja.
Naše skupine so majhne, tako da se lahko učitelj posveti vsem vadečim ter prilagaja vadbo njihovim potrebam.
Nahajmo se v centru Ljubljane: Slovenska 6
Med Gregorčičevo in Rimsko ulico v gaberitih Emone; zgodba pravi, da so bile pod stavbo iz 17. stoletja včasih tam rimske terme… Navdihujoče, kajne!
V bližini so parkirne hiše, parkirišče pri Križankah, avtobusna postaja Drama. Svoja kolesa lahko pustite na Rimski ulici.
Agniyoga studio
Slovenska 6
1000 Ljubljana
tel.: 040 81 62 61
email: info@agniyoga.si
Podatki:
AGNI JOGA, Daša Lakner s.p.
Kosovelova 7
1000 Ljubljana
davčna številka: 13237144
matična številka: 6547915000
bančni račun: SI56 0284 3026 4945 980
Ekipa
Daša Lakner, univ. dipl. dram.
ustanoviteljica Agniyoga studia, učiteljica joge, IRJU 600
Njeno življenje je že od malih nog polno gibanja in plesa. Študirala je dramaturgijo, delala na področju scenskih in novomedijskih umetnosti kot producentka, umetnica in performerka.
Jogo uči od leta 2004 in ima za sabo že 25 let lastne prakse joge. Je priznana učiteljica joge, E-RYT 500 / IRJU 600, ustanoviteljica Agniyoga studia in učiteljskega programa Agniyoga šole (osnovno in napredno usposabljanje).
Njene ure in delavnice se prepletajo z ljubeznijo do raziskovanja telesa, uma in duha.
Poglobljeno znanje joge pridobiva tako pri nas kot v tujini, na priznanih izobraževanjih Ashtanga Vinyasa joge (učiteljski tečaj z Manju Joisom, izobraževanja za učitelje z: David Williams, Michael Gannon, David Swenson, Petra Carmichael, Govinda Kai), Vinyasa joge (Sandra Petra Pintarić – Dharma yoga, Seane Corn, Gabriela Božić & Patric Bloom – Jivamukti yoga). Napredno usposabljanje z Ano Forrest.
Je tudi že tretji mandat predsednica Joga združenja Slovenije.
Katra Kodela, univ. dipl. psih.
gibalna pedagoginja (Franklin metoda®), vaditeljica pilatesa (FZS licenca), kranio-sakralna terapevtka, tuinologinja
Kot plesalka je izkusila pomen zdravega odnosa do telesa in funkcionalno zdrave uporabe le-tega. Znanje anatomije in biomehanike si je pridobila z izobraževanjem na Inštitutu za Franklinovo metodo, kjer je končala 3-letni študij (2005-2008). Leta 2007 je opravila izobraževanje za vodenje pilatesa po Stott-u, od 2012 pa tudi licenco pri Fitnes zvezi Slovenije. Vodi skupinske in individulane vadbe pilatesa in franklina, izvaja delavnice na temo pravilnega in zdravega gibanja, sodeluje na konferencah (1.in 2.Konferenca plesne medicine), predava anatomijo za bodoče učitelje joge in nudi terapevtske masaže.
Alenka Košorok Humar, univ. dipl. prav.
učiteljica joge, IRJU 300
Z anatomijo gibanja (joga, pilates, ples) in kineziologijo besed (ljubiteljsko tudi piše ter se igra z besedami) se ukvarja že preko trideset let. Vedno ji je bila rdeča nit in vodilo priti v središče ter globino pomenov enega in drugih. Je učiteljica hatha joge z dodatno pridobljenimi mednarodnimi diplomami in certifikati Hormonske joga terapije (»Hormone Yoga Therapy«) pri znani Brazilki prof. Dinah Rodrigues in sicer za ženska hormonska nihanja, menopavzo in stres, za moška hormonska nihanja in stres, ter za diabetes. Ima tudi diplomo iz refleksoterapije in se posveča terapevtskemu vidiku joge.
Alenka je pri Založbi Eno iz Nove Gorice februarja 2013 izdala knjigo Hormonska joga (poetično dinamični priročnik za uravnoteženo hormonsko življenje).
Alenka sicer že preko dvajset let opravlja poklic odvetnice v Ljubljani.
Peter Marinič
učitelj joge, IRJU 600
Z jogo se je prvič srečal leta 2007. Skozi lastno prakso joge je spoznal njeno globoko transformativno moč. Pozitivni učinki prakse so v njem prebudili željo po poglabljanju znanja. Leta 2014 je zaključil izobraževanje za učitelja joge v Agniyoga šoli, leta 2019 pa še napredno usposabljanje. Jogo vidi kot močno orodje, ki ga usmerja na poti osebnega razvoja.
Njegove ure se posvečajo zaznavi telesa in diha v asanah in vam bodo omogočile vzpostavitev pristnega stika s sabo, soljudmi in svetom, ki nas obdaja.
Navdušujejo ga tudi kolesarjenje, potovanja in kuhanje slastne veganske hrane.
Nina Mislej, dipl. fizioterapevtka
učiteljica joge, RJU 600
Zanimanje za gibanje, delovanje in zdravje naših teles, jo je vodil v študij fizioterapije in aplikativne kineziologije. Občutek polnosti in lahkotnosti telesa, ki ga je vedno doživljala po jogi, pa jo je pripeljal do učiteljskega tečaja joge 2019 ter v letu 2023 do nadaljevalnega učiteljskega tečaja joge v Agniyoga šoli.
Ukvarja se z manualno terapijo in vodi prakso joge, ki je zavestna, čutna, predihana in nasploh prijazna našemu telesu, nas polni, krepi in sprošča ob enem. Želi si, da bi njena vadba joge vsakemu omogočila prijeten in varen prostor.
Opravlja tudi sklop tečajev Slings Myofascial Trening, ki navdihujejo z malo drugačnimi vidiki gibanja telesa. Na področju fizioterapije se izobražuje s področja manualne terapije miofascialnih in fascialnih tehnik. Vse pridobljeno znanje ji predstavlja motivacijo za naprej in podkrepi prav vsako njeno vadbo.
Svoj prosti čas preživlja v naravi. Rada pripravlja pisane in slastne solate, obožuje akro jogo, pohajkuje in pleza po hribih ali je lubenico ob morju. Če bi lahko izbirala, bi imela ves čas samo poletje.
Nina Barbič, univ. dipl. hispanistka
učiteljica joge
Uči jogo od leta 2015. Usposabljanje je opravila v Agniyoga šoli, specializacijo joge za najstnike pa pri Teen Yoga Foundation v Angliji.
Ob izobraževanjih iz nenasilne komunikacije, mediacije in NLP je za svoje tri najstniške otroke našla jogo za najstnike kot odlično orodje za spoprijemanje z izzivi tega pestrega obdobja.
Z družino in psom jo lahko srečate v gozdu in na travniku, saj je navdušena nabiralka darov narave. Svoj čas rada preživlja tudi na vrtu, ob peki kruha, pripravi zeliščnih čajev in kuhanju domače marmelade. Večere pa v kinu ali ob dobri knjigi.